Sakura už nežije

15. května 2013 v 19:47 | Zuzanka |  Jednorázové dílyPrávě se po 7 letech vracím zpátky domů do Konohy. Těším se, až uvidím ty, které jsem kdysi opustil. Jmenuju se Sasuke Uchiha a zabil jsem jak Orochimara, tak svého bratra, čehož lituju. Už se blížím k bráně své rodné vesnice, strážní zase, jako vždy, spí. Proběhnu bránou a mířím si to k budově Hokage. Vyběhnu po schodech ke kanceláři a zaklepu. Jakmile se ozve "dále" vstoupím. Velmi se divím, když tam vidím sedět Naruta. A blonďák na mě hledí jako na zjevení.
,,Ahoj Naruto, dlouho jsme se neviděli. Jak vidím, tak se ti vyplnil tvůj sen." promluvil jsem.
,,Sasuke, co tady děláš?" stále to nechápal.
,,Zabil jsem Orochimara, pomstil se bratrovi a tak jsem se vrátil zpátky do Konohy. Takže jestli by ti nevadilo, kdybych tady už zůstal. A dal mi povolení tady být."
,,Se divím. No ale ať je po tvém, já jsem velmi rád, že si se vrátil a někteří budou určitě taky. Teď můžeš jít, ale počítej s tím, že se velmi brzy znovu uvidíme." usmál se na něho.
,,S tím se počítá. Jo ještě něco, jak se má Kakashi a Sakura?" zeptal se.
,,No Kakashi se má dobře, je pořád stejný, nikdy nechodí na čas." zasmál se ,,A Sakura je mrtvá."
Sasuke zbledl, jak že mrtvá? To mu nešlo do hlavy. Nakonec ze sebe vykoktal.
,,Jak mrtvá? Si ze mě děláš legraci ne?"
,,Mě spíš udivuje tvoje reakce Sasuke. Sakura tři roky po tom, co si odešel, zemřela. Nevím, jak ti to mám jinak vysvětlit."
,,Ale vždyť..." nestihl doříct.
,,Žádné ale, a už běž, řeknu ti to někdy jindy."
,,Dobře. Měj se."
,,Ty taky." a Sasuke po těch slovech odešel.
Bloudil po Konoze a přemýšlel, jak to že se Naruto tak divně tvářil, když mu to říkal.
,,Shizune?" zavolal blonďák krátce po tom, co černovlásek odešel.
,,Copak Naruto." zeptala se.
,,Zavolej mi prosím Akiru."
,,Jak si přeješ, je k tomu nějaký důvod?"
,,Ano je."
A Shizune tam už nebylo. Po chvilce někdo zaklepal na dveře. Měl na sobě masku a plášť, takže nebylo možno zjistit, kdo to je.
,,Dobrý den Hokage-sama." pozdravila.
,,Ahoj Akiro a kolikrát ti mám říkat, abys mi neříkala Hokage-sama ale Naruto. Sme přece staří přátelé ne?" usmál se na ni.
,,To je pravda, co si potřeboval Naruto?"
,,Sasuke se vrátil do vesnice, chci jen, abys to věděla. Ptal se na tebe a Kakashiho. Snad nevadí, když jsem mu řekl, že si mrtvá?"
,,Ne nevadí, já s ním momentálně nechci mít nic společného. A můžu vědět důvod, proč se vrátil?"
,,Zabil Orochimara a svého bratra, takže se vrátil zpátky do Konohy. Tohle byl aspoň důvod, který mi řekl. Musím uznat, že se tvářil dost divně, když jsem mu oznámil, že si mrtvá. Zajímalo by mě, co se mu honilo hlavou."
,,Nejspíš byl rád, že ho už nebudu otravovat." uchechtla se.
,,To si nemyslím, vypadal, jak bych to řekl, smutně."
,,Tak to se divím." pod maskou se usmála.
,,Ještě něco, za chvíli mám vyrazit na misi, takže se měj hezky. Stavím se za tebou až ji dokončím. Měj se."
A než stihl Naruto něco říct, už tam nebyla.
,,Jak to myslel Naruto, že byl smutný, vždyť mě Sasuke neměl rád a nezáleželo mu na mě. No nechám to plavat. Stejně už nejsem teoreticky mezi živými. Tak vyrážíme na misi." přemýšlela, když vycházela z Anbu budovy.
Po cestě procházela kolem lavičky, na které jí kdysi zanechal Sasuke. Hodně se divila, když ho uviděla sedět na té lavičce a navíc smutného a jak mu tečou slzy. Už nebyl bezcitný, jako kdysi. Chtěla se zastavit a říct mu ahoj, ale nakonec si to rozmyslela, přece jenom teď je mrtvá. A pokračovala dál ve své cestě. Neuvědomila si, ale že Sasuke zná její chakru nazpaměť.
,,Ta chakra je stejná jako Sakuřina. Ale Sakura je mrtvá, jak to že má potom jiný člověk stejnou chakru, jako ona? Musím se na to někdy zeptat Naruta. Mám takové tušení, že mi něco tají." z přemýšlení ho vytrhl Kiba.
,,Co ty tady, jak hromádka neštěstí?"
,,Sklapni Kibo. Můžu se tě na něco zeptat?"
,,Jasně."
,,Je Sakura mrtvá?"
,,Je mi líto, Sakura je mrtvá. To je to, co tě trápí?"
,,Jo. Nedokázal jsem jí ochránit."
,,Není to tvoje vina a ani nikoho jiného. Prostě nás musela opustit a teď je na lepším místě."
,,Když myslíš, ale začíná mi chybět."
,,Neříkej, od kdy si tak citlivý? Znám tě.. prostě jinak."
,,Taky by mě zajímalo, proč se tak chovám, ale odpověď jsem ještě nenašel." posmutněl.
,,A nejsi ty náhodou do Sakury zamilovaný?" tipl jednu možnost, nad kterou určitě Sasuke nepřemýšlel.
,,Velmi vtipné Kibo."
,,Ale to nebyl vtip. Popřemýšlej ještě o tom." a odešel bez dalšího slova.
,,No jasně, já a zamilovaný do Sakury, kde na to přišel. Nebo že by na tom bylo kousek pravdy? Její přítomnost mi vždy dělala dobře, nebyla tolik dotěrná jako Ino." pousmál se ,,Ale teď zpátky do reality, Sakura tady už není a očividně se tady budu nudit. Snad by byl Naruto ochotný mě posílat na nějaké mise. Půjdem se kouknout, jak to teď vypadá v Uchiha čtvrti a pokusím se zařídit si můj bývalý barák, ve kterém jsem vyrůstal." s tím vstal a zamířil domů.
Akira docela rychle našla své protivníky a zabila je. Pak se vrátila zpátky do Konohy a zamířila si to k Narutovi. Naruto se zrovna o něčem bavil s Hinatou, když se v jeho kanceláři objevila. Velmi se jí lekl.
,,Akiro, co tady děláš?"
,,Co by. Přišla jsem se ti ukázat, jak jsem slíbila, až dokončím misi. Ahoj Hin, dlouho jsem tě neviděla."
,,P-promiň my se známe? Kdo si?" Hin vypadala dost vystrašeně, i když věděla, že patří k Anbu.
,,Jmenuju se Akira a my se známe dost dlouho. Jen o tom nevíš."
,,Akira, sundej si masku. Myslím, že by to Hinatka mohla vědět, ale bude se muset zavázat mlčenlivostí. Souhlasíš Hin." usmál se na ni.
,,Jasně." a dychtivě hleděla na tu dívku.
Akira si sundala plášť a následně masku. Hin zamrazilo. Před ní stála Sakura.
,,Ale vždyť Sakura je mrtvá." nechápala.
,,Není. Jen je členem Anbu a dohodli jsme se, že bude lepší, když si lidé budou myslet, že je mrtvá. Proč myslíš, že nemá nikde hrob. Tak prosím Hin, neprozraď jí. Byl bych ti velmi vděčný, i když si myslím, že až Sasuke zjistí pravdu, bude mě chtít zabít za to, že jsem si z něho udělal dobrý den, ale co se dá dělat. Bylo to pro Sakuřino dobro. Stejně mám podezření, že něco tuší." ušklíbl se.
,,Jestli už to máte vyjasněné, já bych si velmi ráda zase nasadila masku a oblékla si plášť."
,,Však ti v tom nikdo nebrání Akiro."
Po těchhle slovech si Akira oblékla plášť a nasadila si masku. Následně se rozloučila s Narutem a Hinatou a odešla. Šla domů se pořádně vyspat.
,,Naruto, co si myslel tím, že sis ze Sasukeho udělal dobrý den?" zajímala se modrovláska.
,,Sasuke se dneska vrátil zpátky do Konohy a poprosil mě, jestli by tady nemohl zůstat. Já jsem souhlasil. Ptal se na Kakashiho a Saky. Tak sem mu řekl, že Kakashi se má fajn a že Sakura je mrtvá. Mělas vidět jeho výraz. Dost jsem se divil, vypadal hodně smutně. Ale co už, ona s ním už nechce mít nic společného."
,,Aha. Nemyslíš, že by na něho měl někdo chvíli dohlížet, aby nevyvedl nějakou pitomost?"
,,A proč by ji měl vyvádět, já Sasukemu věřím. Čas ukáže, jestli se opravdu změnil a není takový bezcitný jako kdysi. Pak mu možná řeknu i pravdu o Sakuře. Do té doby, bude lepší, když bude pro něj mrtvá."
,,Jak myslíš. Já ti do toho kecat nebudu."
,,To jsem rád a ještě jedna věc Hin."
,,Jaká?"
,,Miluju tě."
Hin ztuhla, cože to právě řekl? On a milovat ji?
,,J-já tě taky miluju Naruto."
,,To jsem si oddych. Promiň, jestli to před chvílí vypadalo dost divně. Budeš se mnou chodit?"
,,No zkusit to s tebou můžu."
Naruto vstal a přišel k Hinatě. Naklonil se nad ni a věnoval jí nádherný a dlouhý polibek. Hin se sotva udržela na nohách. Právě se jí splnil se.
,,Tak upaluj domů, aby o tebe neměli starosti." usmál se na ní.
,,Dobře." a za chvilku jí nebylo, ale ještě, než odešla, mu stihla dát pusu.
Naruto se vrátil zpátky za stůl a začal papírovat. Přece teď měl i nějaké ty povinnosti, které musel plnit, jinak by ho Shizune přizabila. Pamatoval na chvíle, kdy byla Hokage Tsunade a jak si párkrát prohlídl Konohu z ptačí perspektivy, když letěl přes celou vesnici díky síle Tsunade.
Sasuke dorazil do čtvrti, kde bydlel. Vypadala pořád stejně, ale některé baráky byly už opravené. A tak se rozešel k domu, ve kterém kdysi bydlel. Přišel k němu, otevřel dveře a vstoupil.
,,Vypadá to, že budu muset dělat pořádné úpravy. Snad mi s tím Naruto bude ochotný pomoct, aby mi to nezabralo celou věčnost. Jo a vůbec, když teď nad tím vším přemýšlím, kde má vlastně Sakura hrob? Další věc, na kterou se budu muset Naruta zeptat. Mohl bych jí tam přinést nějakou tu květinu, přece to byla jen moje parťačka a kamarádka."
,,Hej Sasuke nechceš s něčím pomoct?" za zády mu stál Naruto.
,,Tys mi dal. Kde se tady vůbec bereš. Chceš, abych z tebe měl infarkt?"
,,Ne, ale vždyť jsem ti říkal, že se zase brzy uvidíme a navíc s tebou potřebuju probrat pár věcí." usmál se na něj.
,,No já s tebou taky."
,,Takže, jak bych začal, povolení o zůstání ve vesnici máš schválené a nikdo na tebe dohlížet nebude. Budeš chodit na mise jako každý jiný ninja z Listové a to je myslím vše, co bys měl vědět. Teď ty. Na co ses to chtěl zeptat?"
,,Na jednu věc si mi odpověděl a to jsou mise. Další věc, na kterou jsem se tě chtěl zeptat je, kde má Sakura hrob. Další proč má jiný člověk, než Sakura, stejnou chakru jako ona. A asi poslední zatím jestli by si mi nepomohl upravit barák."
,,Aha. No s barákem ti klidně pomůžu. Jen si budu muset najít čas, jelikož jako Hokage mám i nějaké ty povinnosti a navíc jsem dnes začal chodit s Hin." černovlásek ho přerušil.
,,Gratuluju."
,,Díky a nepřerušuj mě. No kde jsme to skončili, jo už vím. Kde má Sakura hrob ti říct nemůžu, jelikož to sám nevím a ani netuším, proč by měl mít jiný člověk stejnou chakru jako Sakura."
,,Aha."
,,No proč to tak je to vím, ale přece mu nebudu říkat, že jsem mu ohledně Saky lhal." říkal si v duchu Naruto.
,,Zodpověděl jsem ti na všechny otázky?"
,,Ne. Neřekl si mi, kde má hrob. Chtěl bych jí donést na něj květiny a to půjde velmi těžko, když nevím kde je."
,,Vždyť jsem ti říkal, že to nevím, jediné co vím je to, že ho nemá v Konoze, ale kde přesně to jsem se zatím nedozvěděl. Promiň."
,,Neomlouvej se. Radši mi pojď pomoct. Je tady dost práce."
,,Ok." a v duchu si oddechl, vyptávání na Sakuru prozatím skončilo.
Naruto mu začal pomáhat s úklidem. Utírali prach, vytírali, zjišťovali stav nábytku a dalších věcí. Ty, co se nedaly použít, vyhodili a ty, co se ještě použít daly, nechali, akorát je zprovoznili. Když nastal večer Naruto se vydal domů a Sasuke se šel osprchovat a spát. Byl za celý ten den hodně unavený.
Další den šel nakoupit barvy na vymalování, nějáké nádobí a další věci potřebné k životu, jako například jídlo. Po cestě potkal Ino, která se na něj okamžitě začala věšet. Když se mu jí podařilo setřást, objevila se tam Hin, že jí posílá Naruto, aby mu trošku pomohla s úpravou baráku, že se pokusí z kanceláře zmizet na začátku odpoledne. A tak plynuly dny, které se měnily v týdny a následně v měsíce, uplynul rok a Naruto se jak s Hin, tak se Saky shodl, že řeknou Sasukemu pravdu. Naruto byl zrovna v kanceláři, když za ním přišel Sasuke, ten už se neobtěžoval ani zaklepat.
,,Ahoj Naruto, máš pro mě nějakou misi?" zajímal se.
,,Nazdar Sasuke a představ si to misi pro tebe náhodou mám."
,,Opravdu? Jakou?"
,,Dnes v noci čekej u lavičky, kde si kdysi zanechal Sakuru, pokud si dobře pamatuju, naproti ní je strom. Tak u něho. Buď tam přesně o půlnoci."
,,Dobře. A můžu vědět proč?"
,,To je tajemství." a záhadně se usmál.
,,Hm." a s tím odešel.
Přemýšlel, proč ho Naruto tak trápí. Za celý ten rok se vůbec nedozvěděl, kde má hrob a co se jí stalo. No bodejť by to věděl, když se na to pokaždé zapomněl zeptat. O půlnoci čekal u toho stromu, jak mu říkal blonďáček. Najednou se tam objevila Anbu, ta samá, která ho tenkrát míjela.
,,Kdo si?" zeptal se nechápající Sasuke.
,,Akira." řekla jednoduše.
Ten hlas byl černovláskovi neskutečně povědomý, jenže si nemohl vzpomenout, kde ho naposledy slyšel a u koho.
,,A co tady děláš?" zajímal se dál.
,,Přišla jsem na schůzku s tebou. Prý ses hodně změnil a tak se Naruto rozhodl, že ti dovolí se se mou setkat?"
,,A proč by to dělal? A vůbec my se známe?"
,,Jo. Kdysi jsem byla do tebe zamilovaná. A navíc nedokázal unést, jak se trápíš."
,,No kdysi do mě bylo zamilovaných spousty děvčat a něco víc společného s tebou nemám?"
,,Máš. Byli jsme ve stejném týmu. V týmu 7 a před 8 lety si mě zanechal na této lavičce, hned po tom, co jsem se ti vyznala."
,,P-počkej, moment, tak aby bylo jasno. Na této lavičce jsem zanechal Sakuru a né nikoho jiného. A v týmu jsem byl taky s ní. Žádnou Akiru neznám, přestaň si ze mě dělat blázny."
,,Ale já si je z tebe nedělám." a sundala si plášť s maskou.
Před Sasukem stála Sakura v plné své kráse. Černovlásek na ní hleděl, jak na zjevení.
,,A-ale vždyť..." nedokázal to doříct.
,,Naruto ti tenkrát lhal, aby mě ochránil. Chtěl vědět, jestli ses opravdu změnil. A jediný kdo to potom věděl, byla Hin, protože jsem vtrhla k Narutovi do kanceláře zrovna, když něco rozebíral s Hinatou, takže jí to potřeboval vysvětlit, ale ta se musela zavázat mlčenlivostí." skončila vysvětlování.
,,Já ho zabiju. Takže mě měl celou tu dobu za hňupa, lépe řečeno."
,,Neměl. Štvalo ho, že ti to nemůže říct, ale nakonec se rozhodl, že ti řekne pravdu a počká na tvé rozhodnutí a na to jak se zachováš."
,,Chtěl vědět, jak se zachovám? Tak tady to má." a vrhl se na růžovlásku a začal jí líbat.
,,C-co to děláš?"
,,Co by. Vidíš ne. Celý ten rok jsem trpěl a teď se dozvím, že zbytečně. Aspoň jsem si ujasnil, co k tobě cítím."
,,A můžu vědět, copak to je?"
,,Třeba ti to někdy řeknu." usmál se a začal jí znovu líbat.
,,A ještě něco, můžu vědět, co cítíš ty ke mně?" zeptal se ještě Sasuke.
,,Já, já tě miluju." a oplatila mu úsměv.
,,V tom případě." a znovu jí políbil.
,,A odpovíš mi na předešlou otázku?"
,,No. Když ti řeknu, že tě taky miluju a chci s tebou už navždy zůstat, bude ti to stačit?" řekl trochu vážnějším hlasem a následoval úsměv.
,,Bohatě." a začala ho tentokrát ona líbat.

THE END
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Aki Aki | Web | 15. května 2013 v 22:05 | Reagovat

Krásna poviedka. Chcem sa opýtať či nejakú kapitulovku aj dokončíš.Odpíš mi na môj blog.Diky Aki

2 Zuzanka Zuzanka | Web | 15. května 2013 v 22:27 | Reagovat

děkuju

3 Misha Misha | E-mail | Web | 16. května 2013 v 11:21 | Reagovat

hezký...nejlepší je jak chce Sasuke zabít naruta

4 Zuzanka Zuzanka | Web | 16. května 2013 v 11:22 | Reagovat

[3]:dík

5 Ady-chan Ady-chan | Web | 16. května 2013 v 14:41 | Reagovat

Krásná povídka.Nápad je pěknej. :)

6 Zuzanka Zuzanka | Web | 16. května 2013 v 20:06 | Reagovat

[5]: dík

7 Kajká Kajká | 22. května 2013 v 20:32 | Reagovat

Mne sa táto jednorázovka páčila :3
Píšeš krásne určite neprestávaj n.n

8 Zuzanka Zuzanka | Web | 23. května 2013 v 20:57 | Reagovat

[7]: děkuju...

9 Zuzu Zuzu | Web | 25. května 2013 v 12:13 | Reagovat

NO wow... ja len zíram na tu obrazovku! Je to super poviedka ! :D hrozne sa mi páči :D

10 Zuzanka Zuzanka | Web | 26. května 2013 v 21:08 | Reagovat

[9]: díky...

11 ^WarninG~ ^WarninG~ | E-mail | 27. prosince 2013 v 19:50 | Reagovat

Mnooo:)celkom pekne ..:)) Len tak dalej rozvijaj svoj talent:) Mozno aj ja raz budem vediet tak krasne pisat ako ty :D

12 Zuzanka Zuzanka | Web | 29. prosince 2013 v 10:51 | Reagovat

[11]: děkuju...

13 Bori Bori | Web | 30. ledna 2016 v 11:46 | Reagovat

Krásná povídka, fakt hrozně se mi líbí. Super je jak si Sasuke uvědomuje svoje chyby atd. :-) ;-) Děkuji Bori

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama