Anděl spásy

21. srpna 2013 v 19:11 | Zuzanka |  Jednorázové díly


,,Jmenuju se Sasuke Uchiha a žiju hrozně nudný život. Nemám dívku a právě jsem se přestěhoval do Konohy, kde začnu chodit na Konožskou střední. Jo asi bych měl říct, že jsem hodně populární a každá holka by mně chtěla. Když vidím jejich pohledy, převrací se mi žaludek. Já chci takovou, která by mně měla doopravdy ráda a nejen kvůli vzhledu. Ale takovou asi nenajdu." říkal si Sasuke, když si vybaloval věci.
Na další den šel do školy a rovnou si to zamířil do ředitelny. Zaklepal a následně vešel dovnitř.
,,Dobrý den, já jsem Sasuke Uchiha a ode dneška tady mám chodit do školy." snažil se to říct nějak normálně.
,,Ah, Sasuke, vítej u nás. Já jsem Tsunade, ředitelka této školy. Už jsme na tebe čekali. Toto je Kakashi Hatake, tvůj třídní učitel, který je tady, aby si tě mohl odvést do třídy. Doufám, že chápeš, že jsme tě museli dát o ročník níž, jelikož si chodil úplně na jinou školu." vysvětlovala.
,,Jo." ale v duchu si mlel svou.
Na to si ho jeho učitel odvedl už rovnou do třídy. Po cestě mu řekl všechno podstatné. Vešli do třídy a učitel ho představil. Sasuke si všimnul, že zase na něm všechny dívky můžou oči nechat a slintají, no až na modrovlásku a jednu z blondýnek. Jak si všimnul, tak ty musely opravdu milovat svoje kluky, že se na něj dívaly lhostejně, jako na normálního člověka. Všimnul si, že je poslední lavice volná a tak k ní zamířil, jenže než k ní došel, do třídy vtrhla jedna růžovlasá dívka.
,,Promiňte pane učiteli, já zaspala." omluvila se s úsměvem na rtech.
,,Jasně, jako vždy, náš spáč, běž si sednout do svojí lavice." řekl učitel, na což zamířila do poslední lavice.
Až teď černovlásek zjistil, že není úplně volná, jak se zdálo.
,,Hele, není to náhodou velké čelo?" zeptala se Karin.
,,Nech mě na pokoji Karin, nemám náladu se s tebou bavit." řekla klidným hlasem Sakura.
,,Neříkej růžovko, to je škoda, protože já zrovna na to náladu mám." vysmívala se jí rudovláska.
Ale to by nebyl Naruto, aby se neozval.
,,Nech ji být Karin. Zase máš ty svoje pitomé kecy."
,,Ale, ale, neozvalo se nám blonďatý pako?" zapřemýšlela ,,Jo tak to bude." a dál se věnovala svým nehtům na rukách.
Kakashi radši mlčel, opravdu se mezi ně nechtěl míchat. Sakura seděla už na svém místě a Sasuke, který se už z pamatoval, zamířil k ní.
,,Ahoj, můžu si přisednout?" zeptal se.
,,Jasně, ty si tu nový?" věnovala mu jeden pohled, ale hned na to se dál věnovala chystání si věcí.
,,Jo, jsem. Já jsem Sasuke Uchiha. Těší mně." řekl, aby upoutal její pozornost.
,,Hm.. Mě taky těší." řekla a to už měla nachystané věci a věnovala se výkladu učitele.
,,A ty jsi?" zeptal se zvědavě.
,,Slyšel jsi. Tady mi říkají vysoké čelo nebo růžovko. Můžeš si vybrat, jak mi budeš říkat." prohodila.
Neukázala ani náznak toho, že jí to bolí, že jí tak kvůli Karin říkají, kromě Ino, Hin, Naruta a Saie.
,,Na to jsem se neptal. Ptal jsem se na tvoje skutečné jméno."
,,Ah tak. Sakura Haruno. Ale říkej mi Saky." usmála se.
,,Ok. Takže Saky, provedeš mě po škole? A seznámíš mě s tvými kamarády?" zeptal se.
,,Jo." tak trošku jí zajiskřily její zelené kukadla, což Sasukeho pobavilo.
Už teď věděl, že si s nimi užije spousty legrace. A nudit se už nebude.
Celou nudnou hodinu s ní prokecal, takže pro něj nudné chvilky se staly zajímavými. To čemu nerozuměl, mu růžovláska vysvětlila. Ptal se jí na spousty věcí, akorát na stejnou otázku, na kterou odpovídala ona, musel odpovědět i on. A tak se o ní dozvěděl spousty věcí. Ale taky mu některé odpovědi zatajila, takže nevěděl o ní úplně všechno. Rozhodl se, že to co neví, si zjistí. Akorát netušil, že to bude trošku složitější, než si myslel. Zazvonilo na přestávku a Sasukeho zabarikádovaly všechny dívky ze třídy, kromě Sakury, Ino a Hin. Ty se rozhodly, že si půjdou provětrat hlavu. Vrátili se krátce před začátkem hodiny a bylo vidět, že černovlásek po Sakuře hází zoufalé a vyčítavé pohledy. Ona si jen povzdechla.
,,Tak to by už stačilo, nebo z vás zešediví." na to se na ni škaredě podívaly a odešly s poznámkami na její účet.
Sakura k němu přišla a představila mu Ino s Hin a Naruta se Saiem. Kluci se stali rychle kámoši a Sasuke zjistil, že jsou fajn, né jak ti jeho tam kde bydlel předtím.
Takhle ubíhala škola normálně. Kluci se rozhodli, že po škole půjdou se Sakurou ho provést po škole a pak mu ještě ukáží město.
Jakmile škola skončila růžovláska dodržela svůj slib a provedla ho po škole, šla i Ino s Hin a kluci. Ti si ho následně vzali do parády. Dokonce s ním zašli i do Narutova oblíbeného podniku Ichiraku na rámen. Pak se každý vydal svým směrem.
Takhle ubíhal týden. Sasuke si stále více rozuměl se Sakurou, ale nikdy nepochopil, proč jí nemůže doprovodit domů anebo proč se občas chová divně. No pro zatím to nechal být. Přece každý má nějaké své tajemství.
Ale z nějakého důvodu ho zajímalo to její. On sám si už dávno v duchu huboval, co to vyvádí za blbosti. Že se nikdy o žádnou dívku nezajímal, tak proč o ni. Něčím zvláštním ho přitahovala.
Občas jí sledoval, ale ona mu vždy nějakým zázrakem zmizela. Ani netušil, co si ona o něm myslí. No ona to věděla moc dobře, že ho miluje, ale kdyby to dala najevo, přestal by se s ní bavit. Tak nakonec už ze zoufalství vybrala způsob, že se mu bude vyhýbat, aby se po nějakém čase zbavila lásky k němu.
Sasuke se divil, že jí už tak často nevídá a chyběla mu její společnost. Z nějakého důvodu ji teď nemohl zase pro změnu vyhnat z hlavy. Musel pořád na ni myslet. Chyběl mu dokonce i její úsměv a stále veselá povaha.
Jednou zavítal do opuštěné čtvrti. Divil se, že mu ji kluci neukázali. Občas slýchal, že v té čtvrti straší, ale nevěřil tomu. Procházel se jí a přemýšlel, co se tam stalo, že to tam vypadalo, jako po bouři. Z přemýšlení ho někdo vytrhl.
,,Co tady děláš Sasuke?" zeptala se dívka za ním.
,,Sakuro." na to se otočil.
,,Odpověz mi." naléhala.
,,Nechtěně jsem sem zavítal a co tady děláš ty?" zeptal se pro změnu on.
,,To je tajemství. Radím ti, rychle odtud odejdi, nebo tě stihne neštěstí." řekla varovně.
,,Co se tady stalo?" zajímal se.
,,Jeden sériový vrah tuto čtvrť vyvraždil, nikdo nepřežil. Ale jeho nikdy nechytli." řekla docela smutně.
,,Měla si tady někoho, na kom ti záleželo?"
,,Ano. Tady mi záleželo na všech lidech, jelikož jsem je všechny osobně znala."
,,Opravdu?"
,,Jo. Toto je čtvrť klanu Haruno." řekla klidně.
,,M-moment, to znamená, že ty si součástí tohoto klanu? Ale vždyť si říkala, že nikdo nepřežil." nechápal.
,,Však nepřežil. V noci se tady dějí divné věci, ožívají mrtví a vrací se sem, no já taky už dávno nepatřím k živým." posmutněla, toto mu říkat nechtěla.
,,Jak nepatříš mezi živé?" zeptal se.
,,Jsem anděl Sasuke, který byl tady po tom masakru seslán, aby chránil lidi před touto čtvrtí a varoval je před neklidnými duchy, kteří se tady objevují. Tak tě prosím odejdi a už sem nikdy nechoď."
,,Anděl? To ti nevěřím." kroutil hlavou v nesouhlas.
Na to před Sasukem stála růžovláska s křídly anděla. Sasuke na ni jen třeštil oči. I tak vypadala nádherně. Nezmohl se na slovo. Stále se snažil něco vymyslet a nakonec si uvědomil, že ji přes to všechno nemůže nemít rád.
,,To tě jim tady mám nechat na pospas?" zeptal se.
,,Mě neublíží, nezapomínej, že já už taky nejsem mezi živými. Dalo by se říct, že jsem taky duch, ale který našel klid a dostal se do nebe. A navíc proč by ubližovali členu jejich klanu?"
,,To je taky fakt." a začal nad něčím přemýšlet.
,,Děje se něco?" vyzvídala.
,,Můžu ti nějak pomoct?"
,,Ani ne, jen prosím nikde neříkej, co ses právě teď dozvěděl. Ani moji kamarádi to neví."
,,Neboj, nikomu to neřeknu."
,,Děkuju."
,,Není zač a neděkuj. Konečně znám tvoje tajemství."
,,Hmm."
Na to se ani nevěděl jak, ocitl hodně daleko od té čtvrti na kraji města. Lépe řečeno, byl uprostřed města plného lidí.
Chtěl se vydat zpátky za Sakurou, ale jakmile došel k té čtvrti, zjistil, že tam nemůže vejít. Jako kdyby kolem ní byla nějaká bariéra. Ale chvilku se mu zdálo, že za ní vidí někoho se pohybovat. A měl pravdu, dostal strach, stmívalo se a on tam viděl duchy. Radši se velmi rychle pobral domů a skončil v posteli, kde se snažil zaspat.
Od toho dne už Sakuru nevídal. Přemýšlel, jestli bylo dobře, že se o ní dozvěděl pravdu anebo to že už tady s ním není. Z nějakého důvodu se stal jeho život zase nudným, nic ho nebavilo, tak jako v její přítomnosti.
Sakuře se po něm stýskalo, ale nedokázala se mu teď podívat do očí. Věděla, že to nechápe, jak se cítí. Dokonce přemýšlela, jestli kdyby mu řekla, o tom jak se může stát zpátky člověkem, jestli by to udělal.
Říkalo se totiž, že když anděla políbil člověk, který ho doopravdy miloval, stal se zázrak. Prý se vrátil mezi živé. Sakura těm báchorkám ze začátku nevěřila, dokud se nepřesvědčila o pravdě. Její kamarádka z hora, jmenovala se Konan, se zamilovala do člověka jménem Pein. A taky se spolu setkali, a protože on se taky do ní zamiloval a jednoho krásného dne jí políbil, už se nikdy do nebe nevrátila a co ví, tak teď žije šťastně na zemi i se svým mužem Peinem.
Párkrát se s ní střetla a povykládala si, co nahoře a podobně. Dokonce jí už řekla i o Sasukem. Konan viděla, že se kvůli tomu trápí, ale momentálně jí pomoct nemohla, což jí docela vadilo, protože jí Sakura pomohla nespočetkrát.
Ale jednoho dne se to všechno změnilo. Konan šla po městě a všimla si černovláska, který nejspíš někoho hledal. Věděla, že Saky se vrátila nahoru, protože splnila už svůj úkol, ale bylo jedno místo, kam se velmi ráda vracela.
,,Ty si Sasuke?" zeptala se.
,,Ano. A vy?" zeptal se pro změnu on, jelikož jí ještě nikdy neviděl.
,,Konan, kamarádka Sakury." řekla klidně.
,,A nevíte náhodou, kde je?" vyhrkl najednou.
,,Vrátila se zpátky, tam kam patří, svou misi tady splnila." odpověděla mu.
,,Aha." řekl smutně.
,,Ale jestli ji chceš vidět, stále je tady jedno místo, kam se velmi ráda vrací." řekla jen tak.
,,Opravdu? Kde je?"
,,To ti bohužel říct nemůžu. Dal by sis čaj?" zeptala se.
,,Velmi rád."
A tak zamířili k nedaleké restauraci. Tam si objednali a Konan pokračovala.
,,Můžu se tě na něco zeptat?"
,,Jistě."
,,Řekla ti o tom, jak se může vrátit mezi lidi?"
,,Ne." díval se na ni dost překvapeně.
,,Hm. A chtěl by si, aby se sem vrátila?"
,,Ano... A moc." rozzářil se mu obličej.
,,Tak dobrá. Povím ti, jak jí můžeš přivést zpátky." Sasuke jí přerušil.
,,Ale jak to že to vy víte? Saky vám to řekla?" zajímal se.
,,Nemusela. Vlastně jsem byla taky anděl. Do doby než jsem střetla Peina." a usmála se.
,,Aha. Takže se Sakurou se znáte z tama?"
,,Ano, známe, ale jestli mě budeš do nekonečna přerušovat tak se to nedozvíš." varovala ho.
,,Už mlčím." a upil si z čaje.
,,Někteří andělé se můžou vrátit mezi lidi. Zvlášť ti velmi mladí, ale jen pod podmínkou, když se zamilují do člověka. Pokud se ten dotyčný člověk taky do něho zamiluje, není žádný problém, aby se anděl stal opět člověkem. Takoví andělé ani v lidském světě nemají hrob. Protože mezi lidmi vypadají jako živí lidé. Ale ten člověk, co miluje toho anděla, musí ho políbit, aby dokázal, že ho opravdu miluju. Potom se může vrátit zpátky úplně." skončila.
,,Teď jsem vás nepochopil." řekl černovlásek.
,,Sasuke, stačí jí políbit a ona se k tobě vrátí. Pokud člověk doopravdy miluje anděla, tak to dokáže."
,,Ale jak víte, kdo ji miluje. Já to totiž nevím." řekl smutně.
,,Jak to že ne? Poslouchej chvíli své srdce a přijdeš na to." usmála se.
Sasuke se zaposlouchal a po chvíli si uvědomil, že jeho srdce bije jen pro ni a že to on je ten, kdo ji miluje.
,,Jak jste věděla, že jsem to já?" zeptal se.
,,Protože to na tobě jde až moc vidět. Asi nějak od doby, co s tebou není."
,,Ale jak víte, že jí můžu přivést zpátky?"
,,Můžeš, vím to, ale důvod ti už říct nemůžu, na něj musíš přijít sám."
,,Aha, tak děkuju za pomoc. Nashle." a chtěl odejít, ale ona ho ještě zastavila.
,,To místo je za opuštěnou čtvrtí. A pozdravuj ji."
,,Děkuju a budu." a už ho tam nebylo.
Černovlásek zamířil k čtvrti klanu Haruno. Prošel bránou a po cestě si to zamířil až úplně dozadu. Tam našel malou branku, která vedla k lesní pěšině, po které se vydal. Bylo tam nádherně.
Po několika metrech uslyšel zpěv. Ten hlas patřil Sakuře. A tak se vydal po něm. Nakonec došel k mýtině, kde se rozprostíralo obrovské jezero s vodopádem. A jakmile vyšel z poza stromu, uviděl ji s nádhernými křídly.
,,Sakuro." zašeptal.
Ona se otočila a hleděla na něj jako na zjevení.
,,S-sasuke, co tady děláš? Neměl by si tady být." stále nechápala, jak našel to místo.
,,Možná neměl, ale jsem tady kvůli tobě." a přišel úplně k ní.
,,Kvůli mně?"
,,Jo."
Sakura se chystala už něco říct, a jak otvírala pusu, tak toho Sasuke využil a políbil ji. Následně na to si dala růžovláska ruce před pusu.
,,Proč?" zeptala se.
,,Protože tě miluju." po tom co to vyslovil, křídla zmizely.
Sakura stále na něj hleděla beze slov, až mu nakonec skočila kolem krku a tekly jí po tváři slzy štěstí.
,,Hej, hej. Snad se toho tak moc nestalo, ne?" nechápal její reakci.
,,Taky tě miluju. Ale nechtěla jsem ti to říct, protože jsem se bála, že o tebe přijdu."
,,Nepřijdeš, jo a mám tě pozdravovat od Konan." a usmál se na ni.
,,Tak díky ní víš, kde mě najít." a už tomu všemu začala rozumět, ale byla ji vděčná.
Krátce na to se Sakura vrátila zpátky a začala žít svůj život se Sasukem a černovlásek se už znovu nenudil. Vše bylo zase při starém, no něco ne. A vždy říkal, že ona je jeho anděl spásy.

THE END
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janča-san Janča-san | Web | 22. srpna 2013 v 9:30 | Reagovat

Páni to je krásne <3 čítala som to včera v noci, keď som išla spať a dobre sa mi spalo po tom :D a nemyslím, že to bolo únavné, to nie, ale také pekné :) :)

2 Zuzanka Zuzanka | Web | 22. srpna 2013 v 10:10 | Reagovat

[1]: děkuju...

3 Ady-chan Ady-chan | Web | 22. srpna 2013 v 10:15 | Reagovat

Hezké :)

4 Aki-chan Aki-chan | Web | 22. srpna 2013 v 10:45 | Reagovat

Krásna jednorázovka taká zlatučka.

5 Zuzanka Zuzanka | Web | 22. srpna 2013 v 11:36 | Reagovat

[4]: díkes...

6 Misha Misha | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 19:09 | Reagovat

krása :)

7 Michyseji Michyseji | Web | 22. srpna 2013 v 20:42 | Reagovat

to bola haluzná jednorazovka , nechápem ako ťa to síce napadlo ale fandím ti aby ťa táto inšpirácia neopustila rada čítam takéto príbehy :D

8 Zuzanka Zuzanka | Web | 22. srpna 2013 v 20:45 | Reagovat

[7]: dík...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama